Podporte nás darovaním 2% z vašich daní

Vážení priatelia, ďakujeme vám za minuloročnú podporu našej Nadácie Svetluška darovaním 2 % z vašich daní. Aj tento rok sme sa registrovali ako príjemcovia 2 % z daní a budeme veľmi vďační, ak sa opäť rozhodnete podporiť týmto spôsobom našu Nadáciu Svetluška.

Naša nadácia vznikla v roku 2013  a jej cieľom je ochrana a podpora zdravia, zvýšenie kvality života kriticky chorých a  predčasne narodených detí, ktoré trpia od narodenia vážnymi ochoreniami. Tieto detičky si vyžadujú  intenzívnu a resuscitačnú starostlivosť, špeciálne režimy sledovania, monitorovania a zvýšenú kvalitu liečby.

Počas nášho pôsobenia sme zo sponzorských darov a z darovaných 2 % z daní, zakúpili pre tri kliniky Národného ústavu detských chorôb v Bratislave /Kliniku anesteziológie a intenzívnej medicíny, Neonatologickú kliniku intenzívnej medicíny a Detskú kliniku/ zdravotnícke prístroje:  výhrevné lôžko pre novorodencov, monitor vitálnych funkcií, EKG prístroj,  infúzne pumpy, BCM Body Composition Monitor, ako aj zdravotnícke pomôcky. Podrobnejšie informácie o činnosti a pomoci nadácie si môžete pozrieť na našej stránke v sekcii pomáhame.

Finančné prostriedky z 2 % z dane pre nasledujúci rok zbierame za účelom pomoci pri rozširovaní moderného prístrojového vybavenia pre Národný ústav detských chorôb. Radi by sme našu pomoc smerovali aj ďalším detským nemocniciam na Slovensku. Budeme vďační, ak sa rozhodnete podporiť svojimi 2 % našu nadáciu, čím dáme spoločne  šancu na lepší život malým detským  pacientom, ku ktorým osud nebol žičlivý a vystavil ich, rovnako ako aj ich rodičov, nesmierne ťažkým skúškam.

Informácie a termíny potrebné na poukázanie podielu zaplatenej dane sú uvedené na stránke: Ako poukázať 2% z daní? Formuláre na rok 2024 (dvepercenta.sk)

Budeme veľmi radi, ak náš email prepošlete aj ďalej svojim priateľom a známym.

Tu nájdete:

Vyhlásenie o poukázaní z príjmov fyzickej osoby

Potvrdenie  o zaplatení dane z príjmov

 Vopred Vám úprimne ďakujeme.

Mgr. Katarína Tóthová,  správkyňa nadácie